Våra säljare

Personlig försäljning är viktigt i vårt arbete för att säkerställa bra support i befintliga affärer och i nya projekt. Vi är specialiserade inom flera produktområden för att kunna erbjuda hög kompetens. Våra kundprojekt leds av säljarna i samverkan med produktansvariga, inköp och kundsupport.

Om du är osäker på vem av våra säljare som har ansvar för ert område, kontakta då vår kundsupport så hjälper de dig att få kontakt med rätt person.

Telefon +46(0)75-242 44 00

Fax +46(0)75-242 44 49

E-post [email protected]


salj

Vi hjälper er att hitta rätt produkt till er applikation

Andreas Wederberg
Andreas Wederberg
KAM
075-242 44 09 075-242 44 09
andreas.wederberg@oemmotor.com Skicka e-post
Ansvarsområden

Drivelektronik och motorer

Eric Svensson
Eric Svensson
Kundansvarig säljare
075-242 44 13 075-242 44 13
eric.svensson@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Drivelektronik och motorer

Anton Sandberg
Anton Sandberg
Kundansvarig säljare
075-242 44 41 075-242 44 41
anton.sandberg@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Drivelektronik och motorer

Sandra Gerdin
Sandra Gerdin
Kundansvarig säljare
075-242 44 29 075-242 44 29
sandra.gerdin@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Drivelektronik och motorer

Arman Roya
Arman Roya
Kundansvarig säljare
075-242 44 08 075-242 44 08
arman.roya@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Linjära produkter

Kalle Erlandsson
Kalle Erlandsson
Kundansvarig säljare
075-242 44 37 075-242 44 37
kalle.erlandsson@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Linjära produkter

Jerry Klingstedt
Jerry Klingstedt
Produktansvarig, Transmission
075-242 44 20 075-242 44 20
jerry.klingstedt@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Precisionsväxlar

Ted Chewell
Ted Chewell
Kundansvarig säljare
075-242 44 15 075-242 44 15
ted.chewell@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Transmission

Michael Jönsson
Michael Jönsson
Kundansvarig säljare
075-242 44 04 075-242 44 04
michael.jonsson@oemmotor.se Skicka e-post
Ansvarsområden

Transmission

Kundsupport

Vår kundsupport svarar på alla typer av frågor.

075 - 242 44 00

Skicka e-post

Chatta med oss